Instrukcja

Taurus MultiDrive do gitary - Overdrive do gitary - High Gain drive do gitary

Zamów

890zł

OVERDRIVE,  DRIVE,  HIGH GAIN  do gitary, czyli trzy w jednym oraz możliwość miksowania wszystkich trzech opcji jednocześnie.

 

Multidrive to rozbudowana wersja efektu Taurus DRIVE. Efekt posiada trzy sekcje umożliwiające uzyskanie przesterowania o różnym charakterze typu: OVERDRIVE, DRIVE, HIGH GAIN. Poszczególne brzmienia można przełączać pomiędzy sobą za pomocą wbudowanych przełączników nożnych lub przy użyciu zewnętrznego sterownika, który można podłączyć do efektu i sterować wyborem brzmienia automatycznie. Każda sekcja posiada własną regulację barwy tonu, gainu i poziomu sygnału. To oznacza że można dopasować brzmienie oraz poziom głośności każdej sekcji indywidualnie według własnego uznania i przełączać je podczas grania.

 

Barwa tonu kontrolowana jest przy użyciu jednej gałki, która pozwala na selektywną zmianę barwy od  łagodnego ciemnego brzmienia, poprzez nosowy oraz jasny środek, aż do konturowej barwy typu MODERN. Jest także przełącznik PRESENCE rozjaśniający brzmienie gitary. 

 

 

Dodatkową cechą efektu MultiDRIVE jest to, że oprócz wyboru trzech podstawowych brzmień można tworzyć własne kombinacje brzmienia polegające na miksowaniu ze sobą poszczególnych sekcji efektu w dowolnej konfiguracji. Można używać jednej z trzech, dwóch lub trzech sekcji jednocześnie. To daje ogromne możliwości w kreowaniu własnego brzmienia gitary

Jest jeszcze jedna cecha, która pozwala na uzyskanie dużej dynamiki. Jest to CLEAN BLENDER, który umożliwia domiksowanie brzmienia naturalnego gitary do brzmienia przesterowanego. Sygnał można domiksować na dwa sposoby. Możemy domiksować CLEAN pełno-pasmowy lub CLEAN z okrojonym pasmem podkreślającym w brzmieniu przesterowanym tylko sam PUNCH, czyli odczucie dynamiki i masy w brzmieniu przesterowanej gitary. Do tego celu służy przełącznik charakteru miksowania Hi-CUT.

 

DRIVE został tak zaprojektowany aby jego dynamika i odpowiedź na artykulację dźwięku była taka jak w klasycznych wzmacniaczach lampowych. Jeśli są to dla Ciebie istotne preferencje to mamy nadzieję, że te kostka stanie się twoim ulubionym narzędziem uzupełniającym brzmienie gitary. Jesteśmy przekonani, że MultiDRIVE posiada wszelkie niezbędne opcje brzmieniowe, których oczekuje gitarzysta od tego typu efektów.

Powrót

Specyfikacja

Taurus MultiDRIVE   OVERDRIVE DRIVE HIGH GAIN

 • 3 sekcje brzmieniowe: OVERDRIVE, DRIVE, HIGH GAIN.

 • MIX – selektor umożliwiający miksowanie dowolnych sekcji ze sobą

 • GAIN - regulator ustalający głębokość przesterowania dźwięku.

 • LEVEL - regulacja poziomu siły głosu.

 • CHARACTER - regulator zmieniający barwę dźwięku. 

 • PRESENCE - podbicie wysokiego pasma dźwięku.

 • CLEAN BLENDER – regulator umożliwiający domiksowanie naturalnego brzmienia instrumentu do brzmienia przesterowanego.

 • HI-CUT – przełącznik zmieniający charakter brzmienia, które jest domiksowane przy użyciu regulatora CLEAN BLENDER. Można domiksować sygnał naturalny z pełnym pasmem lub pasmem ograniczonym podkreślającym tyko środkowe pasmo, które nadaje odczucie dynamiki i masy w brzmieniu gitary.

 • Extelrnal Controller – wejścia do podłączenia zewnętrznego sterownika. umożliwiające wyborem sekcji oraz wyłączaniem efektu (sterowanie impulsem ON/OFF).

 • Zasilanie 9-12V: można stosować zasilacze stabilizowane DC w zakresie od 9V do 12V. Pobór prądu 50mA.

 • Autodetekcja polaryzacji napięcia zasilania - pozwala na użycie zasilacza z dowolną polaryzacją na wyjściu, Można używać zasilaczy z polaryzacją dodatnią lub ujemną. 

 • DC ASSISTANT: chroni efekt przed utratą sygnału. W przypadku odłączenia zasilania lub zbyt niskiego napięcia (<6V) efekt zostaje automatycznie przełączany do trybu "bypass”.

 • TRUE-BYPASS  - w trybie OFF sygnał z instrumentu przekazywany jest pasywnie bez udziału elektroniki, Jest wówczas czyste połączenie kablowe.

 • Wymiary: (W x S x G) 50 x 155 x 130mm.

 • Waga: 0,5kg.

 1. pl
 2. en
Taurus Custom Shop

Taurus Custom

Designed by musicians for musicians