"Thank you for Stomp-Head 5.CE. This amplifier, which I have been using for years, has many advantages. With speakers or direct line output, the results are flawless. A tube sound that I can carry on my pedalboard or in my backpack. High gain and warm tones. Excellent design.."

 

Ozan Doğanay

 

Ozan Doğanay

 

Ozan, born in 1980, played electo guitar with many local rock bands in İzmir since 1997. He also accompanied many artists at their live performances and toured with them. Specialized in progressive rock, Ozan achieved outstanding success in Rockschool/London trials and taught many students. Right now he is regularly on stage with his band BEYEFENDI, teaching electro guitar and working hard for their first album.

 

 

"This little servo pedal gives you character and pronunciation, to every note you perform ... very interesting !!

 

RUGGERO ROBIN

RUGGERO ROBIN

 

Ruggero Robin pochodzi z Padwy we Włoszech. Gitarzysta zachwyca niesamowitymi umiejętnościami technicznymi. Nagrania z jego udziałem zostały sprzedane w ponad 60 milionach egzemplarzy na całym świecie.
Muzyk współpracował z arystami takimi jak: Zucchero Fornaciari, Andrea Bocelli, Luciano Pavarotti, Paul Young, B.B. King, Dolores O’Riordan, Giorgia, Bruce Gaitsch, John Patitucci. Ruggero pracuje również jako kompozytor i aranżer piosenek. Podczas nagrywania jego własnych aranżacji często współpracuje z bardzo utalentowanymi muzykami sceny jazzowej.

 

 

"Finding great pedals for certain sounds is pretty easy these days but finding one that just demands to be on all the time no matter what sounds you are using is very rare! Servo sounds like you had your favorite amp serviced with new tubes plus one extra tube added...it's absolutely transparent and just pushes your sound forward slightly in a wonderful way.  Love it. The Servo pedal is stunning!!! It's on all the time for me now.".

 

TOMMY DENANDER

TOMMY DENANDER


Jest autorem i producentem utworów, z których ponad 40 zostało nagrodzonych platynową płytą, 4 otrzymało nominacje do amerykańskich oraz australijskich statuetek Grammy. Rocznie bierze udział w powstawaniu około 150-170 albumów. Do tej pory ukazało się ponad 2000 płyt z udziałem Tommy'ego. Oto artyści, z którymi współpacował: Michael Jackson, Paul Stanley, Ricky Martin, Alice Cooper, Steve Vai, Gary Moore, Jimmy Page, Carlos Santana, Richard Marx, Peter Cetera, Toto, BB King, Sheryl Crow, David Foster, Desmond Child, Bob Ezrin, Max Martin, Don Henley, Jeff Beck, Tokio Hotel, Backstreet Boys, Westlife, Jimi Jamison, Robin Beck, House Of Lords, David Roberts, Yngwie Malmsteen, Michael McDonald, Kelly Keagy, Fee Waybill.

 

 

The Servo is a great "always on" pedal that gives me a little rock edge into a clean Fender amp. congrats to Taurus for these design! 

 

MICHAEL THOMPSON

MICHAEL THOMPSON

 

Jeden z najczęściej nagrywanych gitarzystów świata. Absolwent BerkleeCollage of Music w Bostonie. Doceniany za wspaniałe brzmienie, Od 1989 roku współpracuje z Davidem Fosterem. Pracował również z takimi producentami jak Quincy Jones (O’s Jook Joint), Babyface (m.in. Babyface Unpluged) i „Mutt” Lange (UP! Shanii Twain). Jego gitarę słychać na płytach takich artystów jak Cher, Celine Dion, Madonny, Michaela McDonalda, Michaela Buble, Joe Cockera czy The Eagles i wielu innych.

 

 

"Upon first trying the new TAURUS Servo, I was amazed at the sustain and punch added to the sound of my guitar. To me it is like two pedals in one. A great boost and compressor. Very hi fi, very smooth yet warm and strong as hell, a must for any guitarist."
Bruce Gaitsch, Nashville TN August 7th 2017.

 

BRUCE GAITSCH

BRUCE GAITSCH

 

Amerykański gitarzysta, kompozytor i producent muzyczny. Najbardziej zasłynął współpracą jako muzyk sesyjny i autor piosenek, z Peterem Ceterą, Madonną oraz zespołem Chicago.
Wspólnie z Patrickiem Leonardem znapisali dla Madonny piosenkę „La Isla Bonita”, która stała się numerem 1 w ponad 24 krajach. Inni artyści, którzy nagrali utwory Bruce’a to: Timothy B. Schmidt (Eagles), Peter Cetera, Kansas, The Fixx, Restless Heart, Poco, Phillip Bailey, Tom Scott, Agnetha Faltskog (ABBA), Lara Fabian, Chicago. 

 

 

„Zetknąłem się z Servo prawie rok temu, od tamtej pory używam go non stop zarówno do gitar akustycznych jak i elektrycznych czysto brzmiących i lekko przesterowanych. Sprawia, że gitara jest bardziej otwarta, jakby było słychać więcej danych wydobywających się z instrumentu. Gdy ucho przyzwyczaja się do obecności Servo, warto wyłączyć go na chwilę, ma się wtedy wrażenie że coś z gitarą jest nie tak. To małe pudełko nie ingeruje w brzmienie ani charakter instrumentu, uwypukla z niego to co najlepsze.  Polecam Robert Drężek."

 

ROBERT DRĘŻEK "Drężmak"

ROBERT DRĘŻEK

 

Aktywny na rynku muzycznym już od 1984r. Obecnie gitarzysta zespołu Luxtorpeda. Ponadto uczestniczył w projektach muzycznych takich zespołów jak Arka Noego, Armia, Deus Meus, 2Tm2,3.

 

 

Specjalnie wykonana wersja customowa na życzenie Pana Jerzego  z dodatkowym przełącznikiem BOOST

 

JERZY STYCZYŃSKI

 

JERZY STYCZYŃSKI

 

Gitarzysta grupy DŻEM zaliczanej do jednego z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rockowo bluesowej. Jerzy Styczyński towarzyszył również takim artystom jak: Chłopcy z Placu Broni, Lombard, M. Jakubowicz, L. Cichoński, R. Style, Stare Dobre Małżeństwo.

 

 

"Servo dodaje swoistej szerokości i dynamiki nie zniekształcając barwy. Robi też dobrze w niskich  częstotliwościach, lekko kompresując brzmienie. Realizatorzy dźwięku też są pod wrażeniem."

 

KRZYSZTOF MISIAK

KRZYSZTOF MISIAK

 

Polski gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny oraz pedagog.
Laureat pierwszego miejsca w kategorii „Najlepszy Gitarzysta Rock” w plebiscycie czytelników magazynu Gitara i Bas + Bębny w 2004 roku. Wszechstronny gitarzysta znajdujący się świetnie w różnych stylach muzycznych. Niekwestionowany wirtuoz, wieczny poszukiwacz niespotykanych akordów o niezwykłych barwach. Swoją grą nieustannie zadziwia i inspiruje, pozostając wciąż niedoścignionym wzorem dla wielu adeptów sztuki gitarowej. Współpracował z takimi wykonawcami jak Mark Raduli, Wojciech Pilichowski, Mietek Jurecki, Krzysztof ścierański, Dariusz Kozakiewicz, Marek Byliński, Gregg Bissonette, Natalia Kukulska, Tomasz Łosowski w latach 2003-2006 był gitarzystą formacji Chylińska.

 

 

"Servo w zestawie z Fractalem i Helixem robi naprawdę dobrą robotę.  
Dodaje wartości, której do tej pory mi brakowało."

 

PIOTR KONCA

PIOTR KONCA

 

Kompozytor i gitarzysta pop-rockowy związany obecnie z zespołami IRA. Współpracował z takimi artystami jak Patrycja Markowska, Magda Femme, Sylwia Wiśniewska, Justyna Steczkowska i inni.

 

 

'Raz podpiąłem servo do gitary i tak już zostało na stałe. Ożywia, wzbogaca, świetnie uzupełnia się w pracy z moim Helixem czy Fractalem oraz w pracy w studio. Polecam"

 

SEBASTIAN PIEKAREK

SEBASTIAN PIEKAREK

 

Gitarzysta zespołu IRA, wokalista oraz kompozytor, muzyk sesyjny, który współpracował m.in z Dodą, Kasią Kowalską, Wojtkiem Pilichowskim, Patrycją Markowską, zespołami Daab, Bracia i Spotlight, brał udział w wielu projektach studyjnych.

 

 

"Podłączam servo do Helixa i używam go przy nagraniach gitary elektrycznej. Teraz podczas pracy w studio zawsze używam SERVO. Polecam"

 

ARTUR GADOWSKI

ARTUR GADOWSKI

 

Muzyk rockowy, frontman zespołu IRA, jednej z popularniejszych grup rockowych w Polsce. Nominowany do nagrody Fryderyki 2000 w kategorii „Wokalista”.
Wraz z zespołem IRA nagrodzony trzema statuetkami Superjedynek na 47 Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

 

 

"Dzięki SERVO brzmienie robi się pełniejsze, bogatsze. 
Raz włączam i tak już zostaje.

 

ADAM OTRĘBA

ADAM OTRĘBA

 

Muzyk rockowy, gitarzysta i jeden z założycieli kulowej grupy Dżem grającej muzykę z pogranicza rocka i bluesa. Grupa jest zaliczana do najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rockowo-bluesowej.

 

 

"SERVO  Taurus daje radę . Koncert w Radiowej Trójce i czwarta płyta na żywo nagrana na tych efektach. Super brzmienie.  Taurus + Laboga to duża niespodzianka , niesamowicie subtelny efekt , który spełnia wszystkie najwyższe wymagania. Gitara akustyczna brzmi rewelacyjnie ! 

 

ANDRZEJ NOWAK

 


z ogromnym żalem pożegnaliśmy Andrzeja 04 stycznia 2022 roku. 

ANDRZEJ NOWAK

 

Gitarzysta, kompozytor i producent muzyczny. Założyciel i lider polskiej legendy hard-rocka – zespołu TSA. W latach 80-tych wraz z zespołem TSA wstrząsnął polską sceną rockową.  Uczestniczył w nagraniu około 70 płyt z różnymi wykonawcami w Polsce i za granicą.  Grał i nagrywał miedzy innymi z Tadeuszem Nalepą, Martyną Jakubowicz, współtworzył sesję "I Ching" zarejestrowaną w studiu radiowej Trójki na dwupłytowym albumie. Obecnie jest filarem dwóch zespołów TSA i Złe Psy.

 

 

"Servo Gain to "efekt" do zadań specjalnych. Szerokie brzmienie gitary i dużo przestrzeni. Spełnia rolę boostera, kompresora i czegoś jeszcze, co trudno opisać słowami. Zadomowił się w moim pedalboardzie na dobre. Polecam !

 

MICHAŁ TRZPIOŁA

MICHAŁ TRZPIOŁA

 

Młody wirtuoz gitary elektrycznej, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach.
W 2013 roku wygrał prestiżowy konkurs Solo Życia w Lublinie.

W muzyce najbardziej interesuje go szeroko pojęta improwizacja, gdzie najlepiej jest widoczna wirtuozeria wykonawcy. Obecnie gra w zespole Wojtka Pilichowskiego.

 

 

"Servo to mój bardzo dobry kumpel, który zna się na brzmieniu i na którym zawsze mogę polegać. Nie oszuka, nie zawiedzie, zawsze wspomoże. Dobrze mieć go pod nogą. Polecam "

 

KUBA KAWALEC

KUBA KAWALEC

 

Jeden z założycieli oraz frontman zespołu Happysad.
Kompozytor, wokalista, gitarzysta oraz autor tekstów. Zadebiutował ze swoim zespołem utworem "Zanim pójdę", który utrzymywał się na liście Marka Niedźwieckiego przez 33 tygodnie. Ich album zatytułowany "Podróże z, i pod prąd", według magazynu "Teraz Rock" plasuje się wśród najlepszych polskich albumów 2005 roku. W kwietniu 2007 magazyn "Teraz Rock" umieścił płytę „Wszystko jedno” wśród 50 najważniejszych w historii polskiego rocka  Cały czas kiedy pojawiają się na scenie, porywają za sobą tłumy młodych ludzi.

 

 

"Uzależniłem się od Serva już po pierwszym podłączeniu go i wypróbowaniu.  Za każdym razem kiedy go wyłaczałem podczas koncertu, brakowało mi bogactwa i pełni brzmienia.
Od teraz Servo na stałe pozostanie w moje skrzynce z efektami i  będzie moim nieodłącznym towarzyszem na scenie."

 

ADAM PALMA

ADAM PALMA

 

Doktor sztuk muzycznych - solowy gitarzysta akustyczny, występował z Al Di Meolą, Tommy Emmanuelem, Bireli Lagrenem, Leszekiem Możdżerem, Ewą Bem itd.
Zdobywca tytułu "Najlepszy Polski Gitarzysta Akustyczny".
www.adampalma.co.uk

 

 

"Servo to świetny efekt, który wspomaga brzmienie gitary. Dźwięk jest bardziej plastyczny okrągły  i nie tak "rozbiegany". Przy maximum gainu serva mamy dłuższe wybrzmienie  nie powodując tak jak przy kompresorach tzw. COFKI.  Także bardzo polecam każdemu gitarzyście, do każdego modelu wzmacniacza i każdego rodzaju muzyki. 

 

DARIUSZ KOZAKIEWICZ

DARIUSZ KOZAKIEWICZ

 

Niezwykle doświadczony i wybitny polski gitarzysta.  Ma na koncie współpracę z najważniejszymi polskimi formacjami i indywidualnościami. Należy do muzyków ściśle związanych z legendą polskiego rocka. Porusza się świetnie w różnych stylach muzycznych.  W przeszłości współpracował z Tadeuszem Nalepą, Zbigniewem Namysłowskim, Wojciechem Karolakiem, Rebertem Chojnackim, Janem Borysewiczem, Ewą Bem, Anną Jantar, Piotrem Figlem oraz z legendarnym zespołem Test. Obecnie od wielu lat jest związany z zespołem Perfeckt.  

 

 

"Ta niezwykła kostka "servuje" nam pełniejsze brzmienie gitary,  działa jak świetnie zbalansowany exciter, a w razie potrzeby, śpiewny boost w jednym.
Gratuluję ! Keep on Rockin' TAURUS!  Leszek Cichoński " 

 

LESZEK CICHOŃSKI

LESZEK CICHOŃSKI

 

Jeden z czołowych polskich gitarzystów bluesowych, wokalista, kompozytor i aranżer. Zasłużony pedagog i wykładowca na licznych warsztatach muzycznych. Autor kursów do nauki gry na gitarze „Blues – Rock Guitar Workshop” i „Gitarowe ABC”. Od 2003 roku dyryguje wielką orkiestrą gitarową wykonującą utwory Hendrixa organizując coroczne bicie Gitarowego Rekordu Guinnessa w ramach „Thanks Jimi Festival”. Występował na największych festiwalach bluesowych na świecie m.in. Monterrey Bay Blues Festival w Californi i Narooma Blues Festival w Australii.

 

 

"Taurus Servo jest niezwykle przyjacielskim i pomocnym efektem, pozwalającym na twórcze i odczuwalne  pogrubienie czystego brzmienia gitary.  Korzystnie wysyca i poszerza sygnał, jednocześnie delikatnie  fajnie kompresując dźwięk. Nawet skrajne ustawienia potencjometru daje przyjemną dla ucha saturację, co ważne - bez utraty punktu . Pomocny zarówno przy czystych barwach, jak i w barwach crunch i lekkim drive.   Dobrze współpracuje zarówno z cyfrą , jak i klasyczną lampą.  Warto. .

 

JACEK KRÓLIK

JACEK KRÓLIK

 

Gitarzysta, muzyk sesyjny, członek zespołu Grzegorza Turnaua , grupy Brathanki oraz Kreszendo. Współpracował między innymi z zespołami Lombard, Tilt, Chłopcy z Placu Broni, ponadto z Grzegorzem Ciechowskim, Zbigniewem Preisnerem, Andrzejem Sikorowskim, Krzysztofem Cugowskim, Urszulą, Renatą Przemyk, Justyną Steczkowską, Edytą Górniak i wieloma innymi wykonawcami. Ma w swoim dorobku udział w nagraniu ok. 150 albumów.

 

 

"To urządzenie to absolutna rewelacja, bardzo ożywia brzmienie gitary podłączonej zarówno do wzmacniacza klasycznego czy też do Kempera, Fractala.... Porządkuje dolne częstotliwości nie wprowadzając żadnych zniekształceń, można by powiedzieć że gitara dostaje drugie życie, dźwięk po prostu oddycha z Servo Drive ....

 

GRZEGORZ SKAWIŃSKI

GRZEGORZ SKAWIŃSKI

 

 

Gitarzysta, wokalista i kompozytor a także producent muzyczny. Frontman zespołu Kombi oraz  gitarzysta zespołu O.N.A z Agnieszką Chylińską. Na swoim koncie ma również projekt Skawalker, muzykę filmową oraz współpracę z rozmaitymi artystami jak Acid Drinkers, IRA, Golden Life czy Liroy, a także karierę solową.

 

 

"Polecam urządzenie Taurus Servo gitarzystom dbającym o swoje brzmienie. Servo wzbogaci i pogłębi Twój ton gitarowy bez zmiany barwy, którą lubisz. Zdumiewające działanie urządzenia spowoduje, że granie na przykład czystą barwą stanie się przyjemnością. Co równie ważne, Servo doskonale współpracuje z innymi kostkami gitarowymi, bądź jako dopalenie kanału przesterowanego. Mam, używam, polecam. Marek Raduli"

 

MAREK RADULI

MAREK RADULI

 

 

Gitarzysta, aranżer, kompozytor, muzyk sesyjny. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.  Najbardziej znany jest jako gitarzysta Budki Suflera. Udzielał się też w wielu innych projektach między innymi z: Marylą Rodowicz, Jackiem Skubikowskim z zespołem Tadeusza Nalepy, Bajmem i ΠR2.

 

 

"Niezwykła kostka porządkująca brzmienie wzmacniacza gitarowego i wprowadzająca niezwykłą witalność brzmienia. Polecam wszystkim gitarzystom. "

 

JACEK GAWŁOWSKI

JACEK GAWŁOWSKI

 

Realizator dźwięku, specjalizujący się w masteringu oraz miksowaniu nagrań, także kompozytor i gitarzysta. Laureat nagrody Grammy, członek National Academy of Recording Arts (NARAS) Współpracował między innymi z takimi artystami i zespołami jak: Oddział Zamknięty, Armia, Closterkeller, Kombii, T.Love ,Sistars, Ania Dąbrowska, Anna Maria Jopek, Kayah, Aga Zaryan, Ewa Farna.

 

 

"Takie małe, a jakie zdolne! Idealne do cyfrowych, profilowanych urządzeń !!!  Ostatnie ogniwo by Kemper czy Fractal zagrał jeszcze lepiej.  W moim wypadku SERVO powoduje, że Kemper gra teraz zdecydowanie bardziej żywo i lampowo. Doskonałe do nagrań gitary czy basu bezpośrednio do kompa.  Dobrze wypada z każdym rodzajem przetworników. Taki VITAMIZER na wejściu do wzmaków... Znakomicie układa gitarę przed piecem. Po trzech koncertach i kilku nagraniach w studio jedno jest pewne -
tego mi brakowało. Już nie oddam  ;-)"

 

PIOTR ŁUKASZEWSKI

PIOTR ŁUKASZEWSKI

 

 

Gitarzysta, producent muzyczny, aranżer oraz kompozytor rockowy. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Znany głównie z występów w zespołach takich, jak: TSA Evolution, Skawalker, Ira, KarmaComa. Współzałożyciel studia nagrań Custom34

 

 

SERVO 2 to dla mnie brakująca „kropka nad i” w codziennej studyjnej i koncertowej pracy z Kemperem. Dzięki tej kostce, przy barwach czystych i crunch dźwięk jest bardziej okrągły, nasycony. Pojawia się ten rodzaj kompresji, jaki można doświadczyć grając na lampie. Sama gra na gitarze staje się lekka i przyjemna. Po wyłączeniu kostki na chwilę wyraźnie czegoś brakuje, dźwięk staje się jakby lekko szorstki… Dlatego, już w ogóle jej nie wyłączam :) Polecam Łukasz Wyspiarski

 

Łukasz Wyspiarski

Łukasz Wyspiarski

 

Gitarzysta współtworzący wrocławski zespół WINNI, z którym wykonuje alternatywny pop. Poza tym, zasilający koncertowy skład zespołu Mirka Bielińskiego. Muzyk sesyjny współpracujący na co dzień m.in. z wrocławskim producentem Marek Wińskim (VINSKY). W wolnych chwilach uczy młodych adeptów gry na gitarze i prowadzi swój kanał „Gitarowa Wyspa”.

 

 

The modern-day solution for tube amp players! The Stomp-Head 2 CL blew me away. It has everything I want and need! I’ve been using modelers for quite a while now. Although they sound really good nowadays, they still lack the warmth, the feel, and the guitar-to-amp interrelation that I’m looking for. Mainly, it was for portability for me. Then I came across Stomp-Head! Finally! The search is over! Tube amp in a pedal format. It’s loud, and it works with any cabinet & impedance. Routing options and external controls make it more pedalboard-friendly, and most of all, it sounds amazing!

 

Benjo Juni

Benjo Juni

 

Hailing from the dynamic music scene of Manila, Benjo Juni is a multi-talented force reshaping musical landscapes. A virtuoso multi-instrumentalist, producer, and songwriter, Juni seamlessly navigates genres, drawing inspiration from Progressive Rock and Electronic music while infusing flavors of pop, R&B, hip hop, and funk.
Juni not only crafts intricate arrangements and electronic soundscapes but also weaves profound narratives through their lyrics. The fusion of global influences and local roots adds a distinctive flavor to his music, creating an artistic journey that is both intellectually stimulating and emotionally resonant. He has left an indelible mark on the local music scene through session work with various bands, showcasing versatility and contributing to the rich tapestry of the local scene’s identity. He stands as a beacon of creativity, offering a unique musical experience that defies conventions and captivates audiences with its diverse and dynamic sound.

Rekomendacje muzyków

  1. pl
  2. en
Taurus Custom Shop

Taurus Custom

Designed by musicians for musicians