Zamów

Taurus BOOSTER
Taurus BOOSTER

465zł

Specyfikacja

Oto jak działa nasz BOOSTER.

Możesz go używać w klasycznej konfiguracji jak typowy „dopalacz” ale także jako BOOSTER dwusekcyjny co daje zupełnie nowe możliwości.  Opcja dwusekcyjna umożliwia podłączenie boostera jako dwie oddzielne sekcje w wybranych miejscach całego łańcucha efektów. Pierwsza sekcja ma za zadanie zwiększenie nasycenia dźwięku i jest włączana na wejście wzmacniacza, preampu lub innych efektów natomiast druga sekcja ma za zadanie podniesienie poziomu głośności i jest włączana za efektami, preampem lub w pętli EFX LOOP wzmacniacza.

 

Czemu to służy?
Czasami potrzebujesz przy użyciu jednego przycisku zwiększyć nasycenie przesterowania oraz jego głośność. Używając klasycznego boostera jednoobwodowego podłączonego przed wzmacniaczem, preampem lub efektami uzyskujesz większe nasycenie ale w przypadku kiedy masz już duże przesterowanie poziom sygnału mimo większego „dopalenia” pozostaje na tym samym poziomie a gitara nie wychodzi do przodu w miksie zespołu. Chcąc podnieść poziom głośności należy zastosować dodatkową sekcję BOOST umieszczoną za efektami, preampem lub wejściową sekcja wzmacniacza. Do tego właśnie służy opcja pracy dwusekcyjnej naszego boostera.
 

Podsumowując 
Przy użyciu tego BOOSTERa możesz osiągnąć typowe „dopalenie”z jednoczesnym podniesieniem poziomu gitary w partiach solowych. Zakres regulacji GAINU jest na tyle duży, że przy ustawieniu GAIN na minimum można używać BOOSTERa bez przeładowania czyli bez ingerencji w charakter brzmienia. Zwiększenie poziomu GAINu pozwala na uzyskanie dodatkowego „pazura” z charakterystyczną kompresją o większym nasyceniu dźwięku i uzyskanie większego sustainu.

Powrót

Taurus MultiWay Booster do gitary daje zupełnie nowe możliwości organizacji brzmienia gitary i świetnie uzupełniających warsztat gitarzysty.  

MultiWAY BOOSTER

SPECYFIKACJA:
 

 • MODE 1-Way / 2-Way:  przełącznik wyboru trybu pracy jednosekcyjnej lub dwusekcyjnej

 • Pre BOOST GAIN: poziom nasycenia dźwięku w sekcji wejściowej

 • Post BOOST VOLUME – regulacja poziomu głośności sekcji wyjściowej

 • Zasilanie 9-15V: można stosować zasilacze stabilizowane DC w zakresie od 9V do 15V. Pobór prądu 50mA.

 • Autodetekcja polaryzacji napięcia zasilania - pozwala na użycie zasilacza z dowolną polaryzacją na wyjściu, Można używać zasilaczy z polaryzacją dodatnią lub ujemną.

 • DC ASSISTANT: chroni efekt przed utratą sygnału. W przypadku odłączenia zasilania lub zbyt niskiego napięcia (<6V) efekt zostaje automatycznie przełączany do trybu "bypass”.

 • TRUE-BYPASS - w trybie OFF sygnał z instrumentu przekazywany jest pasywnie bez udziału elektroniki, Jest wówczas czyste połączenie kablowe.

 • Wymiary (W x S x G) 50 x 66 x 110mm

 • Waga: 0,4kg

 1. pl
 2. en
Taurus Custom Shop

Taurus Custom

Designed by musicians for musicians