Lampowe wzmacniacze gitarowe Stomp Head SH8

Taurus lampowy wzmacniacz gitarowy SH8,Qube

Lampowe wzmacniacze gitarowe Taurus Stomp Head SH7.Apogee

11-2023
Stomp-Head 8,Qube lampowy wzmacniacz gitarowy w wersji custom.
Sugestie gitarzystów spowodowały, że  dodalismy dodatkową opcję, która umożliwia wybór charakteru przesterowania typu CLASSIC lub HIGH GAIN.

więcej informacji: tutaj

08-2023
Stomp-Head 8 to nasza najnowsza seria kompaktowych wzmacniaczy gitarowych.
Powstały trzy wersje: 
SH8.Qube - lampowy wzmacniacz gitarowy o wyjątkowo małych gabarytach,
SH8,Qlone - wersja powyższego wzmacniacza w technologii Solid State.

SH8.Clean - propozycja dla gitarzystów preferujących transparentne brzmienie wzmacniacza gitarowego.
Galeria naszych wzmacniaczy: tutaj

02-2021
Stomp-Head 7,Apogee Plus to najnowsza wersja wzmacniacza SH7.Apogee.
W tej wersji zastosowaliśmy opcję umożliwiającą załadowanie profili kolumn głośnikowych na wyjściu liniowym wzmacniacza.  Wzmacniacz pozostał nadal w technologii analogowej natomiast ładowarka impulsów IR  umożliwia korzystanie z 16-tu profili kolumn. Wyjście liniowe w tym wzmacniaczu jest dwutorowe. Można wyprowadzić sygnał ze wzmacniacza z symulacją oraz bez symulacji. Więcej informacji: tutaj

Lampowy wzmacniacz gitarowey Stomp Head SH6

Aktualności.

04-2020.
Powstaje nowa konstrukcja - lampowy wzmacniacz gitarowy Stomp-Head 6.CE
więcej informacji na stronie produktu:  tutaj

Lampowe wzmacniacze gitarowe Stomp Head SH8

Lampowe wzmacniacze gitarowe Stomp-Head. Kompaktowy wzmacniacz gitarowy do instalacji w pedalboardzie zapewniający znakomite brzmienie gitary.

Udało się zaprojektować niewielkie wzmacniacze gitarowe ale cały czas pozostawał problem z okablowaniem. Trzeba było stosować kilkumetrowe połączenia kablowe pomiędzy wzmacniaczem a afektami znajdującymi się w pedalboardzie a także do sterowników nożnych, które przełączają funkcje we wzmacniaczu. To spowodowało że zaprojektowałem wzmacniacz gitarowy. który zszedł z kolumny do pedalboarda. W ten sposób powstał Stomp-Head. Nasz pierwszy wzmacniacz tego typu powstał w 2011 roku. Taurus był wówczas jedyną firmą, która oferowała tego typu profesjonalny wzmacniacz gitarowy o dużej mocy mieszczący się w pedalboardzie.
Oto nasz pierwszy Stomp-Head:  https://youtu.be/FpNG0y3VXR0

O wzmacniaczach Taurus.

 

Pierwsze wzmacniacze wzmacniacze gitarowe Taurus pojawiły się już w 1983 roku.

Wówczas powstała mała manufaktura zajmująca się produkcją wzmacniaczy gitarowych i basowych.

Wzmacniacze basowe były nieco mniej wymagające w kwestii ich technologii.

Gitarzyści natomiast preferowali głównie wzmacniacze lampowe a mankamentem tych wzmacniaczy była ich waga i gabaryty. 
Ja jako konstruktor i wówczas aktywny gitarzysta dążyłem do tego aby zminimalizować wagę i gabaryty wzmacniacza.

Wykonałem mnóstwo konstrukcji zanim dopracowałem się własnej technologii, która umożliwiła mi budowę kompaktowego wzmacniacza gitarowego o walorach brzmieniowych takich, jakie oczekuje gitarzysta od klasycznego wzmacniacza lampowego.
Poniżej fragment galerii wzmacniaczy gitarowych Taurus typu head. Były to wzmacniacza w klasycznej formie ale o małych gabarytach i niewielkiej wadze.

 

Lampowe wzmacniacze gitarowe Taurus Custom.
Lampowe wzmacniacze gitarowe Taurus Custom.
Lampowe wzmacniacze gitarowe Taurus Custom.
Lampowe wzmacniacze gitarowe Taurus Custom.

Poland, 81-876 Sopot ul. Leśna 15  phone: 508-355-253

Lampowe wzmacniacze gitarowe Taurus Stomp Head.
Lamowe wzmacniacze gitarowe Taurus typu Stomp Head
Taurus Stomp Head podłogowy wzmacniacz gitarowy do instalacji w pedalboardzie

Stomp-Head, moja idea.

Zawsze marzył mi się wzmacniacz, który miałby wszystko, co potrzebuję, wewnątrz jednej obudowy. Nie cierpię plątaniny kabli połączeniowych, ich każdorazowego podłączania przed graniem i zwijania  po koncercie. Lubię czystość, porządek i minimum gratów. Dlatego w 2009 roku zacząłem pracować nad koncepcją wzmacniacza, która odbiegała od formy dotychczasowych wzmacniaczy. 
Wzmacniacz, który zawiera w sobie wszystkie atrybuty  lampowego wzmacniacza typu head plus sterowniki nożne. Wszystko umieszczone w jednej, zintegrowanej obudowie. Wzmacniacz daje  trzy różne możliwości instalacji na scenie: zamontowanie wzmacniacza  w pedalboardzie,  użycie go jako klasycznej główki  lub po prostu położenie go bezpośrednio na podłodze sceny.

Jakie było moje założenie i co miało to dawać od strony praktycznej?

 

Na scenie panują różne warunki. Czasami jest tak, że gitarzysta potrzebuje naturalnego odsłuchu z kolumny gitarowej a czasami scena na to nie pozwala i musimy wiec  grać na przodach mając do dyspozycji tylko odsłuchy, w których dźwięk gitary najczęściej daleki jest od naszych oczekiwań.
Tak więc uznałem, że Stomp-Head musi pracować w dwóch trybach - jako klasyczny wzmacniacz oraz jako preamp z symulacją kolumny  aby można było podłączyć się bezpośrednio do systemu PA i uzyskać brzmienie gitary takie jak w przypadku klasycznej kolumny głośnikowej.


Druga rzecz to zintegrowane przełączniki wszystkich ważnych funkcji wzmacniacza: przełączanie różnych brzmień oraz załączanie BOOST-u. Zawsze byłem zwolennikiem tego aby używać specjalnie zaprojektowanych kanałów we wzmacniaczu do brzmienia typu CLEAN, CRUNCH oraz LEAD. Taka opcja według mnie najlepiej się sprawdza w przeciwieństwie do stosowania szeregu zewnętrznych efektów typu DRIVE, które z reguły tną dynamikę i grają różnie w połączeniu z różnymi typami wzmacniaczy.  

 

Mając to wszystko na pokładzie wzmacniacza niewiele więcej potrzebowałem. Wystarczyło podpiąć do tego Reverb i Dealay,  ewentualnie jakiś efekt modulacyjny i właściwie miałem gotowy sprzęt do grania.

Taurus Stomp Head lampowe wzmacniacze gitarowe do instalacji w pedalboardzie.

Galeria pierwszych modeli wzmacniaczy Stomp-Head.

Lampowe wzmacniacze gitarowe Taurus Custom.

Lampowe wzmacniacze gitarowe Taurus w kompaktowej formie.

Zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce.

Lampowe wzmacniacze gitarowe Taurus typu head. 

  1. pl
  2. en
Taurus Custom Shop

Taurus Custom

Zobacz naszą aktualną ofertę wzmacniaczy gitarowych Stomp-Head

Mój pierwszy set składał się ze Stomp-Heada, do niego w pętli efektów podpięte zostały Reverb oraz Delay. To wszystko mieściło się w maleńkim pedalboardzie, do którego potrzebowałem tylko dwóch kabli: glosnikowego i do gitary. Rozstawienie i zwinięcie takiego sprzętu zajmowało zaledwie kilka minut. 


Dodatkowa zaletą jest to, że wzmacniacz leży przede mną  więc z miejsca, w którym jestem na scenie mogę ustawiać brzmienie i widzę  z góry ustawienie wszystkich gałek. Kiedyś, kiedy używałem klasycznego heada, musiałem do niego podłączać cztery pedały footswitch  (CLEAN, CRUNCH, LEAD i BOOST). Towarzyszył temu zestaw efektów, do którego potrzebowałem kilkumetrowych kabli łączących efekty ze wzmacniaczem. Część z nich szło w pętlę efektów a część na wejście wzmacniacza.  Dawało to kilkanaście metrów przewodów ważących kilka kilogramów.

 

Teraz mam te same przełączniki na pokładzie wzmacniacza bez żadnych kabli.  Do podłączenia efektów wystarczy kilkanaście centymetrów kabelka i to wszystko, bałagan wyeliminowany. 

 


 

Koncepcja to jedno. Przede wszystkim jednak poszukujemy znakomitego brzmienia) które, z reguły, w świadomości gitarzystów jest zarezerwowane dla tradycyjnych wzmacniaczy lampowych. Kwestia ta była dla mnie największym wyzwaniem. Wiedziałem czego oczekują gitarzyści i wiedziałem z jakim problemem będę się musiał zmierzyć aby uzyskać ten sam efekt  przy założonych przeze mnie gabarytach wzmacniacza.


Miałem już pewne rozwiązania, które wcześniej się dobrze sprawdzały ale zajęło mi  jeszcze kilka lat prób aby dojść do punktu, w którym Stomp-Head  mógł się zmierzyć z klasycznymi konstrukcjami lampowymi. Opracowałem własną technologię, którą nazwałem Master Tube Design. Koncepcja oparta jest na lampie pracującej pomiędzy sekcją Preampu i wzmacniacza mocy. Towarzyszy jej szereg elementów optycznych, które kształtują dynamikę i sposób kompresji charakterystyczny dla konstrukcji lampowych.

Jestem zwolennikiem konstrukcji analogowych i w takiej technologii wykonane są wzmacniacze Stomp-Head. Na ile udało się osiągnąć to, czego oczekują gitarzyści od wzmacniaczy z „najwyższej polki” pozostawiam ocenie muzyków. Wiem jedno: wielu z gitarzystów, którzy przesiedli się z klasycznych wzmacniaczy na Stomp-Heady już przy nich pozostało.

 

Taurus Stomp Head lampowe wzmacniacze gitarowe do instalacji w pedalboardzie.

Designed by musicians for musicians