Taurus Servo do gitary, Taurus Servo gitarowe made in Poland

jak uzyskać dobre brzmienie gitary
Jak poprawić brzmienie symulatorów gitary elektrycznej
Nagrywanie gitary
Taurus Servo do gitary akustycznej


Ma czar, który niełatwo zdefiniować ale na pewno Cię zachwyci


Świetnie współpracuje z urządzeniami cyfrowymi


Narzędzie studyjne doceniane przez realizatorów nagrań 


Znakomicie uzupełnia brzmienie gitary akustycznej


Humbucker brzmi jeszcze potężniej


Świetnie wspomaga brzmienie przystawek typu "single"

jak znaleźć brzmienie gitary
jaki efekt gitarowy do ulepszenia czystego kanalu

Specyfikacja:

 Taurus servo 

ZOBACZ PROMOCJĘ !

Zapoznaj się z opinią gitarzystów.

Cena 635zł

Co to jest Servo i jakie daje korzyści?

 Taurus servo 

 • SERVO GAIN - regulacja nasycenia dźwięku

 • BOOST  - 3 pozycyjny przełącznik zmieniający charakter nasycenia na lekko drapieżny. Oprócz tego podbija delikatnie poziom sygnału.

 • True Bypass - przy wyłączonym efekcie sygnał przekazywany jest pasywnie bez udziału elektroniki.

 • Zasilanie 9-15V

 • Autodetekcja polaryzacji napięcia zasilania.
  Oznacza to że można stosować zasilacze o dowolnej polaryzacji dodatniej lub ujemnej.

 • DC ASSISTANT: chroni efekt przed utratą sygnału. W przypadku odłączenia zasilania lub zbyt niskiego napięcia (<6V) efekt zostaje automatycznie przełączany do trybu "bypass”.

 • Pobór prądu: 40mA (max)

 • Wymiary: (Wys. x Szer. x Gł.) 50 x 66 x 110mm

 • Waga: 0,3kg

Najczęściej powtarzające się zapytanie to:  czym właściwie jest servo?  Czy to jest preamp? Bufor? Boost? Maximizer? Dopalacz? itp. Do jakiego efektu można go porównać?

 

Nie chcemy bezpośrednio się odnosić do innych urządzeń ponieważ nie jest to nic innego jak SERVO i niech to będzie naszą nową definicją tego rodzaju efektu. 
SERVO trudno porównać z innymi efektami, ponieważ działa inaczej niż ogólnie znane efekty. Servo nie zmienia barwy gitary nie jest "dopalaczem" ma tylko jedną regulację SERVO GAIN, która wprowadza nasycenie dźwięku, reszta pozostaje bez zmian. 
Oznacza to że jeśli mamy już "swoje brzmienie" to servo nie ingeruje w jego ogólny charakter natomiast jest bardzo przyjaznym uzupełnieniem. Dźwięk staje się pełniejszy, lepiej wybrzmiewa, (ma lepszy sustain) po prostu przyjemniej się gra i słucha.

 

Nazwa SERVO nie jest przypadkowa - można więc zrobić pewne porównanie do serva przy wspomaganiu kierownicy samochodu. Najbardziej odczuwa się rolę serva w momencie kiedy przestaje działać. Tutaj jest podobnie. Zwródźcie uwagę na co się dzieje z dźwiękiem po wyłączeniu serva na prezentacji  video: sprawdź tutaj.

 

BOOST w servo daje lekkie podbicie oraz zmienia charakter dźwięku na lekko drapieżny/zabrudzony.  Nasycenie z boostem można też regulować GAIN'em. Opcja boost daje dobre uzupełnienie w ciężkich - przesterowanych brzmieniach.
Jeśli używasz bardzo mocno przesterowanych brzmień to SERVO nie da aż takiej podpory jaką stanowi przy brzmieniach typu CLEAN i CRUNCH. Tutaj rola sprowadza się do uzupełnienia jakości brzmienia. Natomiast jeśli używasz brzmienia CLEAN i CRUNCH to na pewno odczujesz również działanie serva "pod ręką". 

Na podstawie opinii muzyków można też wyciągnąć pewne wnioski jaka jest rola serva

Czytaj więcej.

SERVO wspomaga wybrzmiewanie instrumentu, nadaje walorów, które uprzyjemniają grę a oprócz tego powoduje to, że instrument bardzo dobrze układa się w miksie zespołu.

 

SERVO ma za zadanie uzupełnienie tych cech, których gitarzyści potrzebują najbardziej po to aby zapewnić sobie odpowiedni komfort podczas grania. Używając tego efektu przekonasz się jak bogaty stanie się dźwięk z instrumentu  w alikwoty, które do tej pory były niezauważalne i jak znacząco uzupełniają one treść brzmienia gitary. Usłyszysz jak dźwięki, które do tej pory ginęły, zaczną swobodnie płynąć a brzmienie stanie się przyjazne i inspirujące do tworzenia muzyki.

 

SERVO przystosowane jest do pracy z każdym rodzajem wzmacniacza, preampu oraz cyfrowo profilowanych symulatorów brzmień gitarowych. Bardzo dobrze spełnia także swoją rolę przy zastosowaniu go podczas nagrań gitary bezpośrednio do komputera.
Urządzenie jest niezwykle proste w obsłudze - zaleca się je podłączyć bezpośrednio do gitary jako pierwszy element w całym zestawie sprzętu.

 

Mamy nadzieję, że tę kostkę bardzo szybko polubisz i stanie się ona Twoim idealnym narzędziem wspomagającym brzmienie gitary. Ufamy, że odnajdziesz w niej czar, który niełatwo zdefiniować ale na pewno Cię zachwyci.


 

 1. pl
 2. en
Taurus Custom Shop

Taurus Custom

Designed by musicians for musicians